Celtherapie een succevolle behandeling bij angina pectoris
21 mei, 2009 door Henk
Opgeslagen onder Nieuwsberichten
Een nieuwe behandeling, namelijk een injectie met beenmergcellen, is gunstig voor mensen die lijden aan ernstige angina pectoris. Dit blijkt uit een studie waarover dr. Douwe Atsma en collega’s van het Leids Universitair Medisch Centrum 19 mei jl. publiceerden in het Journal of the American Medical Association (JAMA).
Patiënten met hardnekkige angina pectoris hebben chronisch last van druk en pijn op de borst als ze zich inspannen, ook al krijgen ze de gebruikelijke behandeling. Oorzaak is een slechte doorbloeding van het hart. Hartspiercellen krijgen weinig bloed, nemen onvoldoende zuurstof op en hebben geen energie om zich samen te trekken.
Sinds een paar jaar bestaat het idee dat een injectie van beenmergcellen de hartspierdoorbloeding en de pompfunctie kan verbeteren. Atsma: “Wij hebben uitgezocht of dat zo is in een gerandomiseerde, dubbelblinde, placebo-gecontroleerde studie. Daaraan deden vijftig patiënten met angina pectoris mee, van wie de ene helft celtherapie kreeg en de andere helft een controle-behandeling. Het is de grootste proef op dit gebied, en de eerste die een verbeterde doorbloeding aantoont.”
Bron: LUMC
Gerelateerde berichten: