10 February, 2012

Meer zelfmoord tijdens recessie

17 april, 2009 door Henk  
Opgeslagen onder Nieuwsberichten

Tijdens een recessie plegen meer mensen zelfmoord. Suïcides nemen ook toe in de lente, waardoor dit voorjaar een gevaarlijke combinatie kan opleveren. Het risico op suïcide is hoger onder mannen en rokers. Jaarlijks plegen wereldwijd een miljoen mensen suïcide. Dat is ongeveer 1,5 procent van alle doodsoorzaken, meldden onderzoekers vrijdag in het Britse wetenschappelijke tijdschrift The Lancet.

Het risico op suïcide is hoger onder mannen, rokers, werklozen en mensen die familieleden hebben verloren door zelfmoord. Ongeveer 90 procent van de mensen die de hand aan zichzelf slaat kampt met een psychiatrische stoornis, ontdekten de wetenschappers van de Oxford University en het Universiteitsziekenhuis in Gent.

Per land verschillen de zelfmoordcijfers enorm. Vooral in armere landen zijn de aantallen hoog. Onder meer in Kazachstan en Hongarije nemen twintig van de honderdduizend mensen hun eigen leven. In Litouwen is dat zelfs veertig van de honderdduizend.

Bron: AD

Share

Gerelateerde berichten:

  1. Gehoorschade leidt tot zelfmoord
  2. Wellicht Mexicaanse griep tijdens Vierdaagse
  3. Meer doden door kou en griep
  4. Niet meer roken bij popfestivals
  5. Overlevingskansen kanker meer dan verdubbeld

Plaats een reactie

Vertel ons wat je denkt...
Hoe u reageert, is aan u, maar er zijn wel spelregels.
Ziektebeeld ziet toe op de naleving van die regels, voordat de reacties worden geplaatst.

*